KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154046
*
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2023
kl 18:38:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 17:01:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Jens Sinding Christensen
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/1 17:01:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk mÃ¥lare,Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



